Servery areal.cz/24.cz

1.3.2022, 20:00 hod. Aktualizace verze PHP serveru
Večer 1.3.22 proběhne security upgrade PHP. Z původní verze 5.6.40 na novou verzi PHP 7.3 a následně restart. To znamená, že pokud na webu používáte PHP, bude potřeba úprava webu a nasazení PHP 7.3. Pokud Váš konkrétní web nebude fungovat, kontaktujte nás a dočasně vám doinstalujeme podporu pro starší php 5.6.40. Tuto starší verzi, ale ponecháme pouze na omezenou dobu do 1.7. 2022. Do té doby je potřeba, abyste upravili svoje weby na novou bezpečnou verzi PHP. Některým klientům jsme podporu starší verze PHP 5.6.40 automaticky zapnuli.

Na serveru také 1.3.2022 dojde k zákazu přístupu k mailu pomocí starých šifer. Nedotkne se to uživatelů, kteří používají aktuální software (windows, android, outlook, thunderbird apod.), šifrovaně ale nebude možné se připojit ze starých zařízení jako Outlook 2003 apod. Pokud někdo používá (již nepodporovanou) kombinaci windows 7 a outlook 2007, je nutné provést několik změn v registru. Můžete používat také nešifrovaný přístup k e-mailům. Pokud budete mít dotazy, napište nám: areal@areal.cz

Bojujte se spamem antisp. programy
Spamů, tedy nevžádané pošty stále přibývá a nelze se jí 100% bránit. Můžete ji pouze omezit. Zde je stránka s odkazy na antispamové klienty, které můžete použít na svém počítači.

Označování spamů
Označujeme spamy, tedy e-maily, které program SpamAssassin ohodnotí jako potenciální spam. Každý mail, který má 3 a více hvězdiček (čím více hvězdiček, tím je vyšší pravděpodobnost, že se jedná o spam) je označen v hlavičce mailu a zároveň v předmětu *****SPAM(3.7)***** . Hodnota v závorce 3.7 znamená, že označení odpovídá 3,7 hvězdičkám. Spamy se dají třídit dvoufázově. Poprvé na serveru nastavením filtrovacích pravidel. Tak se dají spamy třídit a přeposílat na jiné schránky nebo rovnou zahazovat. To co projde "hrubým" filtrem je možné stahovat v doručené poště přes POP3 (např. klient Outlook Expresss) a filtrovat ve vašem poštovním klientu (Outlook Express - Nástroje - Pravidla pro zprávy). Poštu si na svém počítači můžete filtrovat a třídit způsobem popsaným na této stránce "Nejúspěšnější" spamy, které projdou přes všechny filtry mohou být zároveň vyžádané maily, proto je do předmětu v tuto chvíli neoznačujeme a takové jsou označeny pouze v hlavičce mailu.

Zrušení SMTP serveru
Z důvodu oprávněných stížností jiných ISP na RELAYing serveru 24.cz jsme museli přistoupit na požadavek zrušení možnosti odesílání pošty přes tento server. Pokud vám nefunguje odesílání pošty, může to být tím,
že máte v nastavení poštovního klienta, v části SMTP jiný server, než je SMTP server, který jste dostali k připojení. SMTP server vám poskytuje váš provider připojení na internet (ISP). Hostingové servery nemají poskytovat SMTP komukoliv, ale pouze POP3 zákazníkům. Jako SMTP (server odesílané pošty) server si můžete nastavit server, který vám přiděli poskytovatel vašeho připojení. Naši zákazníci mají možnost nastavit stejné SMTP (doména.cz) jako POP3 a potvrdit "Server požaduje ověření jako POP3". Postup nastavení pošty najdete v technické podpoře. Pro více informací můžete také volat technickou podporu areal.cz/24.cz na 541235058.

E-mailová pošta POP3
Pokud by Vám nefungovala příchozí pošta, zkontrolujte nastavení POP3 serveru v Outlooku nebo jiném poštovním programu. Správné nastavení POP3: doména.cz.

Technická podpora
Více informací najdete na stránkách technická podpora. Pokud budete potřebovat poradit se jménem nebo s heslem, volejte během pracovního dne (po-pá 8.30-16.30 hod.) 541 235 058 nebo hotline v případě výpadku našich služeb: 608459789 nebo nás kontaktujte mailem. Domény pro vás registrujeme zdarma v pracovních dnech do 2 hodin od zaslání objednávky. Vaše domény a servery jsou umístěny na páteřní síti s přístupem 2x100 Mbps do NIX. Děkuji za důvěru.

Ing. Josef Dušák


V případě dotazů nás kontaktujte telefonicky
tel.: 541 235 058, 608 459 789.

Hodně úspěchů Vám přeje
celý tým pracovníků areal.cz

 
** Placená reklama **

** Stále dobré zprávy **
Hosting SERVER 125!!
jen 125,- Kč měsíčně
za provoz vaší domény
Domino webhosting
za výhodných podmínek cena/výkon
Registraci domén u nás ZDARMA!

Klikněte zde!

 Ověření národní domény *.cz
 
 

Po klepnutí na tlačítko Ověřit název, zjistíte zda je tato doména již registrovaná.
Pokud je registrovná, vypíše se v řádku domain: název.cz, v řádku descr: firma atd.
Pokud není registrována, vypíše se: No entries found for the selected source(s).


Doménu můžete registrovat online

Formulář pro zaregistrování domény faxem
je ke stažení zde v běžném formátu